Посилено охорону хвойних насаджень у передноворічний період

ДП Зарічанський лісгоспНовини Посилено охорону хвойних насаджень у передноворічний період

Посилено охорону хвойних насаджень у передноворічний період

  Кожен день наближає нас до Новорічних та різдвяних свят. В зимовий період хвойні лісові насадження потребують підвищеної уваги. В державному підприємстві «Зарічанське лісове господарство» з метою запобігання порушень лісового та природоохоронного законодавства щодо  незаконного вирубання та пошкодження шпилькових порід у передноворічний період, розроблений та погоджений в обласній державній адміністрації план заходів щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від самовільних рубок.
  З метою посилення контролю за збереженням лісів від незаконних рубок розроблено комплекс заходів з охорони хвойних насаджень у передноворічний період, створені мобільні групи із числа працівників державної лісової охорони для проведення систематичних рейдів разом з працівниками управління поліції.
За даними з офіційного сайту Державного агентства лісових ресурсів України  за незаконне зрубане одне хвойне дерево (віком до 41 року в грудні та січні) доведеться заплатити штраф у сумі 498,47 грн. Таку суму штрафу встановили у випадку, якщо діаметр дерева у корі біля шийки кореня не перевищує 10 см. Якщо діаметр 10,1-14 см, то доведеться заплатити вже 878,25 грн за дерево; 14,1-18 см – 2254,97 грн. 
Якщо дерево незаконно зрубали на об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів у степовій зоні, то доведеться заплатити: 
• діаметр дерева до 10 см – 279 грн; 
• діаметр дерева 10,1-14 см – 470 грн; 
• діаметр дерева 14,1-18 см – 1221 грн. 
Якщо дерево незаконно зрубали на об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів у інших зонах, то суми будуть дещо меншими – 246 грн, 429 грн та 1122 грн відповідно.
Слід також зазначити, що окрім плати за кожне дерево доведеться заплатити штраф у сумі 510-1020 грн. Крім того, за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу може загрожувати ще й кримінальна відповідальність: штраф у розмірі 17 000-25 500 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Для групи осіб, що працювали за змовою, покарання суворіше – обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
У випадку якщо зловмисники працювали у заповідниках чи на об’єктах природно-заповідного фонду, їм загрожуватиме штраф 25 500-34 000 грн або обмеження волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк. Якщо ці дії спричинили тяжкі наслідки, тоді зловмисникам загрожуватиме позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.
Звертаємо Вашу увагу, що відпуск заготовлених новорічних ялинок проводяться виключно при наявності на їх кормлевій частині відпускних бирок встановленого взірця. Бирки чи самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини.
Зокрема,нагадуємо, що в Україні розробили спеціальний мобільний додаток «yalynka.info», за допомогою якого можна перевірити, чи легальна новорічна красуня прямує до вашої оселі.
   За давнім звичаєм Новий рік слід зустрічати з ялинкою – символом вічності та довголіття. Лісова красуня в кожну оселю разом зі свіжим духмяним ароматом приносить ще й святкову урочистість. Тож звертаємось до всіх громадян у ці передсвяткові дні з проханням проявити свідомість і порозуміння, аби спільно сприяти уникненню знищення вічнозелених насаджень, щоб не зіпсувати собі свято, придбайте ялинку в легальних торговельних пунктах і хай щастить вам у Новому 2020 році!